wyjątkowe noclegi

Wyjątkowe noclegi w polsce

Wyjątkowe noclegi w Polsce, które na pewno warto sprawdzić

Wcale nie trzeba wyjeżdżać poza granice naszego kraju, aby móc przeżyć coś niecodziennego i ciekawego. Poznawanie różnych rejonów nasze kraju może być naprawdę bardzo interesujące, trzeba tylko podejść z pasją do planowania każdej wyprawy i ciągle sprawdzać, w jakie miejsca faktycznie warto pojechać. Na szczególną uwagę zasługuję wyjątkowe noclegi w Polsce, które słyną ze swojej oryginalności z różnych względów. Wiele przykładów takich miejsc znajdziemy w sieci. Na pewno takie wyprawy można spróbować zaplanować w sezonie, ale i poza nim.

– Alternatywna rzeczywistość w Zaborku- ogólnie można miejsce to nazwać pensjonatem. Jednakże od razu trzeba mieć świadomość, że w żadnej mierze to określenie nie oddaje charakteru tego miejsca. Przepiękna, duża działka właścicieli pensjonatu jest zlokalizowana zaraz przy lesie, a na jej terenie możemy znaleźć wiele interesujących obiektów- stary młyn, karczmę, chaty, stary kościół. Właściciele, zaraz po tym, jak postanowili w pewien sposób zagospodarować to miejsce, wpadli na pomysł, aby zbierać i umieszczać na działce obiekty z minionych lat, które mają swój klimat i duszę. Obecnie, można korzystać niemalże ze wszystkich obiektów, jakie tu zgromadzono, a nawet można przez chwilę poczuć się tak, jakby człowiek cofną się w czasie, albo nocował w skansenie. Można odwiedzić tutejszą karczmę, ale można też pokusić się o nocleg w samym młynie. Z pewnością jest to ciekawe miejsce, które warto odwiedzić przynajmniej na jedną noc.

– Nocowanie na wodzie- jest to dziedzina bardzo mocno się rozwijająca, a takich domków powstaje coraz więcej. Domek na wodzie można wynająć między innymi w Mielnie, ale też w mazurskich miejscowościach na malowniczych jeziorach. Z pewnością, nocowanie na wodzie jest swego rodzaju przeżyciem. Warto też zwrócić uwagę, że nie jest to statek, a raczej pełnoprawny dom, który naprawdę posiada w sobie wszystko, co może okazać się nam potrzebne. Taki domek jest świetną opcją dla całych rodzin. Dodatkowo, tam, gdzie oprócz wynajmu domków na wodzie mamy do czynienia z całym ośrodkiem z rozbudowaną infrastrukturą, często możemy także korzystać z różnego rodzaju sportów wodnych oraz innych, ciekawych atrakcji. W takim miejscu z pewnością nie można się nudzić.

– Dom Hobbita czyli Hobbitówka na Podkarpaciu- domek, który można wynająć dla 4 osób na niemalże całkowitym odludziu. To wspaniale zaprojektowany dom na wzór tego z książek Tolkiena, który zachwyca swoim projektem, przytulnym charakterem i który od razu wprowadza nas w bajkowe klimaty. Miejsce stworzone przez niezwykłego człowieka, który ciągle coś w nim poprawia i udoskonala. Dodatkowo, Hobbitówka znajduje się w pięknym otoczeniu przyrody. Można stąd wyruszyć w bieszczadzkie trasy, a więc spacerować do woli, wspinać się i podziwiać malownicze wioski i górskie krajobrazy. Miejsce, które z pewnością warto odwiedzić, bo jest oryginalne i niecodzienne. Dlatego też tak mocno zapada w pamięć i cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze strony turystów.