tani nocleg

Jak znaleźć tani nocleg

Jak podróżować i nie zbankrutować? Sposób na tanie nocowanie

Regularne podróżowanie dla wielu osób wydaje się być atrakcyjną opcją. W zależności od ilości obowiązków rodzinnych czy zawodowych, podróże mogą obejmować weekendy, a nawet całe tygodnie- mogą być podróżami po Polsce, po Europie, a nawet sięgać na inne kontynenty. Bez wątpienia, jest to doskonały sposób na to, aby poszerzać swoją wiedzę o świecie, a także ciągle być aktywnym, ciągle coś odkrywać i poznawać nie nudząc się przy tym ani przez chwilę. Pytanie tylko, czy nasz miesięczny budżet będzie w stanie udźwignąć takie podróże- nie zawsze może być nas stać na to, aby regularnie gdzieś wyjeżdżać, chyba, że sami znajdziemy patent na to, jak podróżować za grosze.

Jak znaleźć tani nocleg?

Jest na to przynajmniej kilka sposobów. Na początku powinniśmy się jednak zastanowić, czy w ogóle chcemy szukać tanich noclegów, gdyż w praktyce często może to oznaczać spanie w obiektach o niższym standardzie, a być może nawet na polu namiotowym. Nie płacimy więc dużo, ale też warunki i standard mogą być niższe, a taki styl podróżowania nie każdemu będzie odpowiadał. Jeśli jednak chcielibyśmy spróbować, czas poznać najpopularniejsze sposoby.

– Porównywarki cen noclegów- takich powstaje w sieci coraz więcej. Można z nich skorzystać w bardzo prosty sposób w dowolnym momencie, a często można też załapać się na różne promocje. Jest to opcja dla osób, które lubią mieć wybór- w takiej porównywarce znajdziemy zarówno apartamenty jak i tańsze hostele. Możemy wyszukiwać interesujące nas obiekty pod kątem ocen innych użytkowników oraz przez pryzmat jakiejś jednej, wybranej i ważnej dla nas cechy. W prosty sposób można dokonać rezerwacji, a tym samym od razu oszacować budżet podróży.

– Jeżdżenie z namiotem- nocowanie na wielu polach namiotowych bardzo często jest bezpłatne. Takie podróżowanie ma jednak swoje ograniczenia, które dotyczą na przykład braku komfortowego miejsca do mycia się czy innych czynności higienicznych. O ile nocowanie w namiocie przez kilka dni może jeszcze zbyt mocno nie dać się nam we znaki, o tyle na dłuższą metę i tak powinniśmy też zahaczyć o miejsce, w którym normalnie będziemy mogli się umyć, coś zjeść i zagrzać.

– Jeszcze jedną ciekawą opcją jest portal, który z jednej strony zrzesza podróżników, którzy mogą chcieć w danym miejscu poszukiwać noclegu, a z drugiej strony gospodarzy, którzy zgadzają się przyjmować do siebie podróżników za darmo. Idea jest ciekawa i niejednokrotnie można znaleźć naprawdę ciekawe oferty. Wymaga to jednak pewnego czasu oraz zaangażowania. Z jednej strony, to nam samym musi spodobać się profil danego gospodarza- z drugiej to gospodarz musi zgodzić się na to, aby nas przenocować. Często można spotkać się z odmową, a także trzeba wziąć pod uwagę to, że jest to podróżowanie, podczas którego musimy bardzo mocno zaangażować się społecznie- zazwyczaj gospodarze w dużej mierze oczekują takiego właśnie zaangażowania. Tak czy inaczej, sama idea jest bardzo ciekawa i warta przetestowania.