centrum miasta

Atrakcje w zielonej górze

Zielona Góra- co warto tutaj zobaczyć?

Zwiedzanie polskich miast to idealny patent na tanie podróżowanie po miejscach, które są naprawdę ciekawe. Często podróżujący od razu nastawiają się tylko i wyłącznie na wycieczki zagraniczne, w ogóle nie doceniają potencjału naszego własnego kraju, w którym jest wiele cudownych miejsc do zwiedzania. Jednym z naprawdę ciekawych miast, do którego można udać się na weekendową wycieczkę jest chociażby Zielona Góra. Warto jednak wcześniej zorientować się, jakie atrakcje mogą tu na nas czekać i jakie obiekty na pewno trzeba odwiedzić nawet będąc tutaj przejazdem.

Jedziemy do Zielonej Góry

Miasto to jest zlokalizowane w zachodniej części Polski w województwie lubuskim. Jest to większy punkt na mapie, a właściwie największe miasto tego województwa. Oznacza to przede wszystkim to, że nocując w jednym z wielu pięknych obiektów na terenie miasta, będziemy mieli łatwy dostęp do wielu rozrywek, pysznych restauracji i klimatycznych kawiarni, a także do części zabytkowej miasta. Miasto zostało założone w XIV wieku, może więc poszczycić się naprawdę bardzo bogatymi tradycjami. Liczne atrakcje w Zielonej Górze sprawiają, że jest to miejsce dość chętnie odwiedzane przez turystów. Znajdziemy tutaj cały przekrój różnych obiektów do nocowania. Możemy więc zdecydować się na ścisłe centrum lub poszukać czegoś na obrzeżach.

Czas na niezapomniany spacer po mieście

Pierwsze, co powinniśmy zrobić to po prostu pooglądać miasto, do którego przyjechaliśmy. Najlepiej będzie więc wyruszyć na spacer. Wśród interesujących obiektów, jakie możemy tutaj znaleźć, na pewno warto w swoich planach podróżniczych uwzględnić:

– Spacer po Starym Mieście. Tutaj na uwagę zasługuje wieża ratusza, ale i Wieża Łazienna, która jest tak naprawdę jednym z najstarszych obiektów na terenie miasta. Wieża ta pochodzi jeszcze z czasów średniowiecza. Została wybudowana jako doskonały punkt obserwacyjny, miała swoją jakże ważną funkcję obronną, a także stanowiła o granicach ówczesnego miasta.

– Na szczególną uwagę zasługują budynki sakralne na mapie miasta, a więc liczne kościoły. Kościół pod wezwaniem Jadwigi Śląskiej, kościół Najświętszego Zbawiciela czy też dawny kościół staroluterański. Spacerując po mieście można również podziwiać fragmenty danych murów obronnych, a także wiele pięknych budynków z minionych czasów o charakterze zabytkowym. Ta niesamowita zabudowa miasta świadczy o jego bogatej historii i nadaje całemu miastu niepowtarzalnego klimatu i charakteru.

– Pasjonaci zieleni przede wszystkim powinni zobaczyć niesamowitą palmiarnię, jaką może poszczycić się miasto. Jest to obiekt pięknie zaaranżowany, gdzie można podziwiać wiele egzotycznych gatunków roślin. Dodatkowo, przy obiekcie znajduje się restauracja, w której spokojnie można zaplanować sobie przerwę obiadową podczas zwiedzania miasta. Palmiarnię można podziwiać o każdej porze roku. Zarówno parkowanie pod obiektem jak i wejście na jego teren jest całkowicie bezpłatne. Oprócz zwiedzania palmiarni z parteru można również skorzystać z dwóch tarasów widokowych, które są ulokowane na różnych wysokościach.