drzewo noc

Nocleg na drzewie

Podróżowanie z noclegiem na drzewie- dlaczego nie!

Zwolennicy niecodziennych wypraw i przygód na łonie natury ciągle poszukują ciekawych możliwości wyjazdu, gdzie będą mogli przeżyć coś niesamowitego. To może być wyjątkowe miejsce, które niekoniecznie jest znane i określane jako popularna miejscowość turystyczna. To mogą być nawet mocno zarośnięte i rzadko przecierane szlaki, które im bardziej dzikie i niedostępne, tym ciekawsze. Takim niecodziennym sposobem podróżowania jest nocowanie w różnych nietypowych miejscach, które na pozór w ogóle nie wydają się być ani przyjazne ani odpowiednie dla turystów. A jednak, na pewno warto się nimi zainteresować. Obok tych nieprzystępnych można też znaleźć ciekawe obiekty w naprawdę przyzwoitym standardzie.

Nocleg na drzewie- czy to może się udać?

Oczywiście! Skoro można nocować na wodzie, w namiocie czy w bajkowej osadzie- czemu nie mielibyśmy mieć możliwości nocowania na drzewie? Na pierwszy rzut oka wydaje się to trochę zwariowane, ale kiedy zapoznamy się z dostępnymi możliwościami, szybko okaże się, że nie tylko wcale nie jest to dziwne, ale nawet jest tak interesujące, że najchętniej od razu wyruszylibyśmy w drogę.

– W okolicy Nałęczowa, w gęstym lesie możemy znaleźć interesujące apartamenty w koronach drzew. Być może nie jest to dosłowne spanie na gałęziach i konarach, gdyż obiekty mieszkalne są bardziej takimi domkami na drzewie, jakie mogą kojarzyć się nam z dzieciństwem. Bez wątpienia jednak apartamenty są w samym sercu lasu, który jest piękny, malowniczy, ale i dziki. Sam obiekt jest dobrze wyposażony i ładnie urządzony. Powinien więc zadowolić zarówno miłośników komfortu jak i tych, którzy lubią być w bliskim otoczeniu przyrody. Z apartamentów można korzystać przez cały rok, a więc także porą zimową. W odległości trochę ponad 20 km znajduje się piękne i dobrze chyba wszystkim znane miasto, które zasługuje na to, aby uwzględnić je w swoich planach wycieczkowych, a mowa tutaj o Kazimierzu Dolnym. Każdy apartament posiada udogodnienia dla dzieci, jest więc to miejsce, gdzie spokojnie możemy udać się całą rodziną, nawet jeśli mamy dzieci w bardzo młodym wieku.

– Czymś znacznie mniej luksusowym, ale równie ciekawym jest Warownia, czyli obiekt, który jest zlokalizowany w Górach Sowich. Tutaj nie mamy już luksusu, a głównie drewniane chatki lub większe obiekty budowane z bali. Nocując tutaj raczej powinniśmy zapomnieć o wygodach, gdyż do naszej dyspozycji będzie jedynie najprostsze posłanie, a także dostęp do zimnej wody. Ze względu na swój charakter, obiekt może być zamieszkiwany tylko w sezonie letnim. Z Warowni można udać się w wiele pięknych górskich ścieżek. Dość blisko znajduje się Wiszący Wiadukt, a także wiele dzikich i pięknych ścieżek w Góry Sowie. Na terenie ośrodka znajduje się też spory budynek ze stołówką, gdzie można zjeść coś smacznego i gdzie można wspólnie biesiadować. Miejsce idealne dla pasjonatów gór. Najlepiej jest jednak wybrać się tutaj większą ilością osób- najmniejszy obiekt jest przeznaczony dla minimum 4 osób, a największy zmieści ich aż 10, czyli właściwie całą wycieczkę.