Jak urządzić salon w stylu rustykalnym?

Choć w dzisiejszych czasach to nowoczesne metody aranżacji dominują i są najczęściej wybierane przez Polaków, wiele osób poszukuje alternatywy, która pozwoli im cieszyć się wyjątkowo przytulnymi wnętrzami. Jedną z nich jest styl rustykalny, nawiązujący do klimatu wiejskich chatek i starych dworków. Jak urządzić salon w ten sposób i na co zwrócić szczególną uwagę?

Charakterystyczne cechy stylu rustykalnego

Słowo „rustykalny” pochodzi od angielskiego „rustic”, które w wolnym tłumaczeniu oznacza „swojski” lub „wiejski”. I to jednocześnie najlepsza charakterystyka tego stylu – jest on polecany przede wszystkim osobom, które cenią sobie naturę, uwielbiają klimat wiejskich domków i pragną zrezygnować z wszechobecnego dzisiaj minimalizmu.

Jak urządzić salon w stylu rustykalnym? Jego podstawą są ciepłe barwy, rękodzieło w postaci różnego rodzaju koronek czy tkanych chodników, naturalne tekstylia, a także wykonywane ręcznie elementy wyposażenia. Styl ten nie lubi plastiku, mocnego oświetlenia czy silnych kontrastów, a jego fundamentem jest drewno. Stosując się do tych zasad, zyskasz możliwość zaaranżowania salonu ciepłego, przytulnego i komfortowego.

Meble do salonu z drewna, czyli fundament stylu rustykalnego

Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić salon w stylu rustykalnym, powinieneś w pierwszej kolejności pomyśleć nad meblami. Najlepiej sprawdzą się te z drewna – dębu, sosny czy brzozy, które posiadają naturalną barwę i usłojenie. Możesz postawić zarówno na te nowoczesne, jak i w klasycznym stylu, a nawet postarzane – w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać.

Oczywiście meble do salonu, jakie są preferowane w stylu rustykalnym, to okazała ława, zdobione krzesła oraz sofa. Ich znakomitym uzupełnieniem będzie komoda, kredens oraz inne elementy wyposażenia – możliwości w tym zakresie są naprawdę bardzo duże, a tym, co Cię ogranicza, jest wyłącznie wyobraźnia.

Uwaga! Dużą rolę w stylu rustykalnym odgrywają nie tylko meble, ale również podłoga i oświetlenie. Polecamy drewniane panele, które będą nawiązywały do wiejskich podłóg, a także delikatne lampy o ciepłej barwie, które podkreślą atmosferę przytulności.

Jak urządzić salon rustykalny? Zainwestuj w wysokiej klasy meble!

Meble do salonu dostępne w popularnych marketach mogą okazać się niewystarczające, by osiągnąć jedyny w swoim rodzaju styl rustykalny. My polecamy więc salony specjalizujące się w meblach drewnianych, które tworzone są z najlepszych gatunkowo materiałów i które – pod względem estetyki – w stu procentach dopasujesz do swoich wnętrz.

Jednym z takich sklepów jest Polanomeble.pl, gdzie zakupisz unikalne meble dębowe, brzozowe czy sosnowe, które nie mają sobie równych pod kątem trwałości i estetyki. Dodatkowym atutem jest możliwość zamawiania wyposażenia na wymiar, dzięki czemu idealnie wpasujesz je w każdą przestrzeń. Możesz tez skorzystać z porad doświadczonych pracowników salonu, którzy pomogą Ci w wyborze najlepszych i najbardziej funkcjonalnych mebli do salonu.