Czy warto postawić na płytki wielkoformatowe w Warszawie?

Sposobów na wykańczanie ścian w mieszkaniu czy domu jest naprawdę wiele, a bardzo dużą popularnością cieszą się w tym zakresie płytki ceramiczne. Dostępne są w wielu formatach i możesz zastosować je nie tylko w łazience czy kuchni, ale również salonie. W tym artykule dowiemy się więcej o niezwykle popularnych w ostatnich latach rozwiązaniach, jakimi są płytki wielkoformatowe. Warszawa jest miastem, w którym zakupisz najlepsze kafelki tego typu – czy jednak warto się na nie zdecydować?

Jakie płytki do łazienki? Postaw na wielkoformatowe!

Płytki wielkoformatowe cieszą się w ostatnich latach rosnącą popularnością wśród inwestorów i nie jest to dziełem przypadku. Są kafelkami o większych, niż klasyczne, wymiarach – 75×75 cm, a nawet 100×100 cm i więcej. Wykonywane są najczęściej z gresu i glazury oraz posiadają większą grubość, co ma pozytywny wpływ na ich trwałość.

Jednak tym, co sprawia, że płytki wielkoformatowe cieszą się dużym zainteresowaniem, jest efekt wizualny, jaki dają. Ich ogromne powierzchnie prezentują się niezwykle minimalistyczne i pozwalają stworzyć wspaniały wystrój we wnętrzu – zarówno kuchni i łazience, jak też salonie czy biurze. Co więcej, stosując je, eliminujesz liczbę fug do absolutnego minimum, co z jednej strony ma wpływ na ich wygląd, a z drugiej pozwala optycznie powiększyć małe pomieszczenie.

Warto również zwrócić uwagę na łatwość montażu rozwiązań, jakimi są płytki wielkoformatowe. Warszawa oferuje wiele sklepów, które wynajmują specjalistów pomagających w ich kładzeniu, ale wcale nie musisz z nich korzystać. Mniejsza liczba kafelek oznacza mniej pracy – warto jedynie zadbać o to, aby montażem zajęły się minimum dwie osoby, ponieważ płytki tego typu są cięższe od tych klasycznych.

Do jakich pomieszczeń pasują płytki wielkoformatowe?

Niemal do wszystkich, co jest jedną z ich największych zalet. Doskonale sprawdzą się na ścianach i podłogach w łazience i kuchni, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować je również w salonie, sypialni czy gabinecie. Zwłaszcza, że do Twojej dyspozycji są rozwiązania imitujące różne materiały – np. beton, drewno czy kamień. Dzięki nim osiągniesz spektakularny efekt.

Pamiętaj tylko, by wybierać odpowiednie rozwiązania – na ścianę idealnie pasować będzie glazura, zaś na podłogę gres.

 Gdzie kupić płytki wielkoformatowe? Warszawa to idealne miejsce!

Interesują Cię płytki wielkoformatowe? Warszawa to miejsce, w którym z całą pewnością znajdziesz coś dla siebie. Wystarczy tylko, że skorzystasz z oferty sprawdzonego i cenionego sklepu, który cieszy się dobrymi opiniami wśród konsumentów. Polecamy np. Mirad.pl – to salon wyposażenia wnętrz w Warszawie, który oferuje płytki wielkoformatowe najlepszych marek znanych na całym świecie, takich jak Ava Ceramica, Ariostea czy Iris.

Jakie płytki do łazienki lub kuchni wybrać? Możliwości jest naprawdę wiele – sprawdź dostępne rozwiązania i postaw na to, które pozwoli Ci uzyskać wspaniały efekt wizualny w danym wnętrzu.