Wynajem busów z kierowcą, czy bez? Sprawdź jak najlepiej zorganizować wyjazd pracowniczy, imprezę firmową, czy wakacje w grupie

Wynajem busa to niezwykle przydatna funkcja, z której skorzystać może każdy z nas. Przyda się podczas organizacji imprez i wyjazdów służbowych, wesela, a także wakacji ze znajomymi. Mamy również możliwość wynajęcia busa z kierowcą lub bez. Obie z tych opcji mają swoje zalety i wady i sprawdzą się lepiej w różnych przypadkach.

 

Wynajem busa z kierowcą

Nie każdy bus może być prowadzony przez osobę, która posiada podstawowe prawo jazdy kategorii B. Jeśli decydujemy się na wynajem busa o większej niż 9 ilości miejsc, to musimy mieć na uwadze fakt, że jednocześnie potrzebujemy kierowcy, który ma specjalne uprawnienia. Jeśli nikt wśród znajomych nie posiada tego typu przywileju, to pozostaje nam wynająć bus razem z kierowcą. Dzięki temu będziemy mogli przewieźć większą liczbę osób. Taka opcja sprawdzi się, jeśli wybieramy się na większe wakacje albo gdy organizujemy wyjazd dla pracowników.

 

Zalety wynajęcia busa z kierowcą

Wynajem busa z kierowcą, zwalnia nas oczywiście z konieczności prowadzenia pojazdu. Oznacza to, że nie musimy przejmować się doborem odpowiedniej trasy i wypoczynkiem potrzebnym do bezproblemowego kierowania busem. Cieszymy się jedynie wakacjami, czy też zbliżającą się imprezą. Wybór takiej opcji wydaje się szczególnie korzystny, jeśli planujemy pić alkohol i nie chcemy ograniczać się przez zbliżający się powrót.

 

Wynajem busa bez kierowcy

Możemy również zdecydować się na wypożyczenie busa i kierowanie nim osobiście. Nie mniej, jeśli chcemy prowadzić busa na więcej niż 9 osób, to musimy mieć ukończony kurs na prawo jazdy kategorii ‘’D’’. Jednak nie jest to tak powszechne ani łatwe. Tego typu prawo jazdy raczej posiadają osoby, które wiążą z jeżdżeniem swoją przyszłość i chcą na tym zarabiać.

 

Gdy wynajmujemy mały busik przewożący do 9 osób, to bez problemu możemy go prowadzić, posiadając jedynie kategorię ‘’B’’. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Co więcej, raczej każda osoba, która dała sobie radę z kursem prawa jazdy i jest w stanie kierować pojazdem, poradzi sobie z mniejszym busikiem. Zdecydowanie się na wynajem busa bez kierowcy można potraktować jak nowe doświadczenie, a nawet wyzwanie. Warto spróbować swoich sił, jeśli czujemy się pewni za kierownicą.

 

Zalety wynajęcia busa bez kierowcy

Co do zalet wynajmowania busa na własną rękę, to będzie to przede wszystkim ogromna swoboda. Jeśli jedziemy na wakacje, to właśnie my decydujemy jaką trasę obierzemy, kiedy zrobimy postój, czy wolimy jechać w nocy, czy nad ranem. W sytuacji, gdy wynajmujemy kierowcę, nie ma już tak łatwo. Musimy dostosować się do niego.

 

Ponadto, wymieniliśmy jako zaletę wynajmu busa z kierowcą fakt, że jeśli wybieramy się na imprezę z alkoholem, to nie musimy martwić się o ilość spożywanego alkoholu i o nasz stan. Natomiast, warto mieć na uwadze, że gdy to my prowadzimy bus, to możemy na drugi dzień po skończonej imprezie wyjechać o tej, o której zaplanujemy ze wszystkimi uczestnikami. Dlatego, jeśli tylko odpowiednio zaplanujemy wyjazd, busem jako kierowca, to będziemy mogli z niego w pełni skorzystać.